CZY WIESZ, ŻE TWÓJ DYWAN DŁUŻEJ MOŻE WYGLĄDAĆ JAK NOWY?

Jest kilka powodów, dla których należy dbać o swoje dywany. Najważniejszy to troska o utrzymanie higienicznego i zdrowego gospodarstwa domowego. Chodzimy po naszych dywanach, nasze dzieci się na nich bawią, a nasze zwierzaki często na nich śpią.

Wszystko to wystawia i naraża nasze dywany na działanie kurzu, brudu, wilgoci i różnych rozlań. Dywan, który nie jest regularnie czyszczony, nie tylko będzie wyglądać brzydko i pachnieć nieprzyjemnie. Będzie także kumulować w sobie alergeny i stawać się wylęgarnią roztoczy i różnego rodzaju bakterii, które mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia – szczególnie zdrowia naszych dzieci.
Aby Twój dywan dłużej wyglądał jak nowy trzeba pamiętać o jego regularnym odkurzaniu, usuwaniu plam oraz o profesjonalnym praniu przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy w roku. Nadmierne ilości piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń, które kumulują się w dywanie działają jak ścierniwo i trwale uszkadzają włókna dywanu powodując przedwczesne jego zużycie.

Co przejdzie twój dywan podczas procesu prania?

1. Mierzenie i znakowanie

2. Trzepanie mechaniczne

trzepaczka mechaniczna dzięki 48000 uderzeń/minutę ,niezwykle skutecznie i w bardzo krótkim czasie usuwa wszystkie suche zabrudzenia będące w dywanie tj. piasek, kurz, pył, sierść, włosy. Jest to bardzo ważny zabieg poprzedzający pozostały proces prania – usunięcie nierozpuszczalny zabrudzeń, czyli wszystko, czego nasze oczy nie widzą – alergeny. Zabrudzony dywan staje się wylęgarnią roztoczy i różnego rodzaju bakterii, które mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia.

3. Pranie zasadnicze i płukanie

Pranie za pomocą szorowarki tarczowej, z jednoczesnym dozowaniem i rozprowadzaniem odpowiedniego dla danego dywanu środka piorącego. Szczotka dokładnie wciera szampon we włókna dywanu powodując całkowite rozpuszczenie brudu. Następnie dywan płukany jest wodą pod ciśnieniem.

4. Wirowanie

Dywan umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów, gdzie przy 1200 obrotów/minutę usuwane jest 95% wody, resztki chemii i brudu. Wirówka zapobiega przebarwianiu frędzli i deformacji dywanów podczas suszenia.

5. Suszenie

Dywan suszony jest na specjalnej suszarni w pozycji pionowej, gdzie w kilka godzin odparowuje pozostałe 5% wody.

Call Now Button
Zapraszamy do korzystania z naszych usług w zakresie mycia i pielęgnacji twojego samochoduMyjniaKarolina